Proč se zúčastnit právě našeho SEO školení?

  1. SEO vysvětlujeme na konkrétních příkladech
  2. Nenecháváme si různé SEO tipy pro sebe - rádi poradíme
  3. Školení v 7 městech
  4. Lektor Jan Linhart - spoluautor knihy 333 tipů a triků pro SEO
  5. Školení již od 5 účastníků

Co je to SEO

Search Engine Optimization

Anglický výraz SEO (Search Engine Optimization) se do češtiny překládá jako Optimalizace pro vyhledávače. Tato metoda patří k nejefektivnějším a nejlevnějším prostředkům propagace internetových prezentací.

Proč právě SEO

Většina uživatelů internetu dnes při práci na internetu využívá internetové vyhledávače jako je například Google, nebo v České republice Seznam. Podle statistik se téměř 80% procent návštěv internetových stránek uskuteční právě pomocí vyhledávačů. Nejvíce návštěv samozřejmě získají takové internetové stránky, které vyhledávače, při zobrazení výsledků hledání, zobrazí na prvních místech. SEO je orientováno především na výsledek a jeho cílem by mělo být získání zákazníka z vyhledávačů. Jak na to se dozvíte v našem SEO školení.

Jak SEO funguje

Vyhledávače řadí výsledky vyhledávání podle určitého algoritmu. Algoritmus lze ovlivnit tzv. on-page a off-page faktory:

source link On-page faktory představují konkrétní úpravy internetových stránek, aby tyto stránky byly pro návštěvníky (potažmo internetové vyhledávače) co “nejlepší” odpovědí na hledaný dotaz. Internetové vyhledávače se snaží nabídnou svým uživatelům takové výsledky, které pomohou jejich uživatelům při hledání. Správným zaměřením na uživatele získáte výsledky i ve vyhledávačích.

Naproti tomu off-page faktory nelze vylepšit samostatnou úpravou stránek. Jedná se o činnosti, které provádíte na jiných stránek za účelem podpory svého webu. Jde tedy např. o zpětné odkazy, PR články, atp..

V našem školení si představíme oba druhy faktorů a prakticky předvedeme na reálných webech.